ETPF avalikustas 2021. aasta tegevuskava, Eesti meistritiitleid saavad edaspidi jahtida vaid föderatsiooni liikmed
18. jaanuaril avalikustas Eesti Turniiripokkeri Föderatsioon (ETPF) selleaastase tegevuskava, mille kohaselt on tänavu kavas vähemalt kaheksa eriüritust, nende seas ka online- ja live-pokkeri Eesti meistrivõistlused (vastavalt OPEM ja EMV). Alates 2021. aastast saavad mõlemal tiitlivõistlusel osaleda vaid ETPF-i liikmed.
Tänavused ETPF-i üritused algavad 30. jaanuaril, mil viiakse läbi Team Challenge 2020 finaalturniir. Tšempion selgitakse internetis ning turniir kantakse üle Win TV pokkerisaates. Veebruaris algavad Team Challenge 2021 ja ETPF Online Series, OPEM 2021 toimub tänavu aga aprillis.
Maist kuni augustini on kavas erinevad ETPF-i live-turniirid, juulis toimuvad suvepäevad ning parimad live-pokkeri mängijad selgitakse septembris. Aasta lõpetatakse heategevusliku jõuluturniiriga detsembris.
ETPF-i kõneisiku Kaidar Viikmani sõnul otsustas juhatus kehtestada mitmes teiseski riigis kehtiva reegli, mille kohaselt saavad tiitlivõistlustel osaleda vaid ETPF-i liikmed. „See aitab pokkerikommuuni ühendada, rohkem lisaväärtust pakkuda ning võimaldab kõikidel mängijatel OPEM-i ja EMV üldränkingu auhindadest tingimusteta osa saada. Niisamuti saame minimeerida keelatud võtete kasutamist online-turniiridel,“ selgitas Viikman.
2021. aastal on ETPF-i liikmemaks nii klubidesse kuuluvatele kui eraisikust liikmetele 10 eurot. Liitumiseks vajaliku ankeedi, liikmelisusega kaasnevate hüvede loetelu ning makse rekvisiidid leiab ETPF-i kodulehelt: https://www.etpf.ee/liitu.html
ETPF-i liikmemaks annab föderatsioonile täiendavaid rahalisi vahendeid, mida kasutatakse ürituste läbiviimiseks, nende kajastamiseks, pokkeri populariseerimiseks ning parimate mängijate premeerimiseks. Vastavalt uuele reeglile on turniiride läbiviijatel õigus kontrollida ETPF-i liikmelisust enne või pärast iga vastava turniiri algust, reeglite rikkujad aga diskvalifitseerida ning auhinnarahast ilma jätta.
„ETPF-i liikmemaks on väga sümboolne ega tohiks kellelegi üle jõu käia. Samuti ei tuleks ETPF-i kuulumist võtta kohustuse, vaid auasjana. Mida tugevam ja ühtsem on meie organisatsioon, seda tõsisemalt võetakse Eesti pokkerimängijate häält ka mujal kuulda,“ lõpetas Viikman.